Державна зрада, підозра Євгену Шевченку

Estimated read time 1 min read

Державна зрада, підозра Євгену Шевченку


Тези

1. Народного депутата України Євгена Шевченка підозрюють у державній зраді на підставі зібраних доказів від СБУ, ДБР та Офісу Генерального прокурора.
2. Він підозрюється в систематичній інформаційно-підривній діяльності на користь держави-агресора, зокрема у розповсюдженні російської пропаганди.
3. Шевченко поширював дезінформацію про Збройні сили України та суспільні настрої через YouTube, Telegram та різні ЗМІ.
4. Слідство також виявило, що Шевченко відвідував Білорусь, де контактував з місцевою владою для налагодження бізнес-схем, що приносили йому надприбутки.
5. Підозрюваний залучав афілійованих осіб та нерезидентів для ведення бізнесу, пов’язаного з продажем електроенергії та добрив.
6. Депутату пред’явлено підозру за статтею про державну зраду, і йому загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.


Розслідування та підозра у державній зраді
Служба безпеки України (СБУ), Державне бюро розслідувань (ДБР) та Офіс Генерального прокурора України повідомили про підозру народному депутату Євгену Шевченку у державній зраді. За інформацією слідчих органів, Шевченко займався діяльністю, що завдавала шкоди національній безпеці України та відповідала інтересам держави-агресора.

“Євген Шевченко систематично проводив інформаційні атаки, що вигідні країні-агресору, зокрема розповсюджуючи фейки про внутрішню та зовнішню політику України”, – заявили в СБУ.

Інформаційно-підривна діяльність
Шевченко активно займався поширенням дезінформації, використовуючи власні канали на YouTube та Telegram, а також інтерв’ю у ЗМІ, зокрема ворожих. У жовтні-листопаді 2024 року він розповсюджував викривлені дані про командування Сил оборони України та настрій населення. Незалежна експертиза підтвердила, що його дії порушували інформаційну безпеку країни.

“Дії підозрюваного були спрямовані на дестабілізацію суспільства та підрив довіри до української влади,” – зазначено у матеріалах розслідування.

Співпраця з Білоруссю та нелегальні бізнес-схеми
Крім інформаційної діяльності, Шевченко підозрюється у веденні бізнес-схем за допомогою контактів з керівництвом Білорусі. Слідство встановило, що протягом 2020-2023 років він кілька разів відвідував Білорусь, де домовлявся про закупівлю електроенергії та аміачних добрив за заниженими цінами. Ці ресурси згодом продавалися за завищеними цінами через підставні компанії, що приносило депутату надприбутки.

“Використовуючи свої зв’язки, нардеп забезпечував контрольовані ним фірми вигідними контрактами, що давало змогу отримувати фінансову вигоду за рахунок спекуляцій,” – коментують у слідстві.

Правові наслідки та подальші дії
На підставі зібраних доказів Євгену Шевченку висунули підозру за частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за державну зраду. Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу для депутата, йому загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.


Висновок
Звинувачення проти Євгена Шевченка у державній зраді підкреслюють важливість захисту інформаційної та економічної безпеки України. Даний випадок демонструє, що навіть представники політичної еліти можуть стати інструментом для підриву національної безпеки зсередини. Триваюче розслідування має на меті не лише визначити міру відповідальності депутата, але й запобігти подібним випадкам у майбутньому.

You May Also Like

More From Author